Cele projektów UNICEF

UNICEF to organizacja zajmująca się ratowaniem życia i poprawianiem warunków bytowych dzieci w każdym zakątku świata.

Firma telekomunikacyjna orange adres

O UNICEF słyszał chyba każdy. To największa międzynarodowa organizacja charytatywna zajmująca się ratowaniem życia i poprawianiem warunków bytowych dzieci. Zasięg i skala działań UNICEF są praktycznie nieograniczone. Organizacja stara się dotrzeć z pomocą do każdego zakątka na Ziemi, gdzie tylko są dzieci wymagające pomocy.

Oczywiście rodzaj udzielanej pomocy jest bardzo różny, a projekty realizowane przez UNICEF przy wsparciu wielu inwestorów mają bardzo zróżnicowany charakter. W Afryce UNICEF zajmuje się m.in. budowaniem studni, ponieważ w ten sposób udaje się uratować dzieci (i nie tylko je) przed zarażaniem się cholerą. Na Sierra Leone przy wsparciu zewnętrznych inwestorów udało się przeprowadzić serię szczepień wśród najmłodszych. Z kolei na Haiti UNICEF przeprowadził projekt, którego celem było uchronienie dzieci przed przemocą i wykorzystywaniem.

Są też takie kraje jak np. Gruzja, gdzie pomoc ze strony UNICEF to przede wszystkim projekty edukacyjne, których celem jest nauczenie dzieci, czym jest wirus HIV i AIDS oraz sposobów, jak się przed nimi chronić.