Czy mamy ulubiony styl w meblach?

Są ludzie, którzy nie potrafią powiedzieć, jaki styl wystroju wnętrz i jakie meble im się podobają, dopóki nie zobaczą konkretnej propozycji. Są jednak też tacy ludzie, którzy w tym temacie są bardzo zdecydowani. Oni wiedzą jaki efekt końcowy chcą osiągnąć podczas aranżacji swoich wnętrz, a co więcej, dobrze zdają sobie sprawę z tego, po jakie elementy wyposażenia muszą sięgnąć, aby ten efekt był taki, jak to sobie zaplanowali. A czy my mamy swój ulubiony styl w meblach? Czy potrafimy tak od razu, bez patrzenia w żadne katalogi powiedzieć, jak mają się prezentować nasze meble, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie będą się nam one podobały?

Proste czy dekoracyjne?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić czy podobają nam się meble proste, które są zwartą bryłą, bez żadnych ozdób? Czy jednak wolimy takie meble, które mają ten kształt bardziej opływowy, które w jednych miejscach są wyższe, w innych niższe, które mają różnego rodzaju zakończenia w postaci żłobień czy dekoracyjnych uchwytów.

Czy lubimy meble, które prezentują się lekko, delikatnie czy jednak większe wrażenie robią na nas takie masywne, ciężkie. Możliwości jest naprawdę sporo, do tego dochodzą jeszcze różnego rodzaju materiały, z których mogą być wykonane takie meble, jak i kolory jakie mogą być na nich nałożone, a to oznacza, że nie tylko powinniśmy wziąć pod uwagę to, które meble wizualnie najbardziej nam się podobają, ale także to, które z nich najlepiej będą pasowały do naszego wnętrza. Im bardziej ten wystrój będzie spójny, im bardziej jego poszczególne elementy będą się uzupełniały, tym większa będzie szansa, że naprawdę dobrze będziemy się czuli w tym miejscu i co więcej, że chętnie będziemy w nim przebywali.

Otwórzmy się na nowe możliwości

Od lat podobają nam się określone meble i za każdym razem decydujemy się na ten sam ich typ? Jeśli tak, to warto się zastanowić czy jednak nie powinniśmy się otworzyć na nowe meble.

Może się okazać, że jeśli zostaną nam one zaprezentować w odpowiedni sposób, jeśli będziemy otwarci na możliwości jakie będą nam dawały te meble, to może się okazać, że jednak po latach zajdzie w nas jakaś zmiana i zdecydujemy się na zmianę mebli. Najważniejsze wówczas będzie to, aby były one do nas dopasowane kolorystycznie, aby nam się pod tym względem podobały, ale również żeby były pojemne i wykonane z dbałością o jakość. Może się okazać, że niektóre meble są bardzo delikatne, ale będą też inne, które będą bardzo wytrzymałe, które już od razu będą nam pokazywały, że zostały wykonane z dbałością o szczegóły. Wówczas możemy być pewni, że będziemy mogli się z nich cieszyć przez kolejne lata, a z nimi nic złego się nie będzie działo.

Warto pomyśleć o tym jakie meble nam się podobają i w jaki sposób moglibyśmy je wykorzystać w naszej aranżacji. Może się okazać, że będziemy mogli tutaj utrzymać nasz styl, a może być tak, że widząc gotowy projekt zdecydujemy się na coś kompletnie odmiennego.