Czym jest hobby?

Hobby to nic innego jak czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem — głównym celem pozostaje jednak przyjemność płynąca z uprawiania hobby. Hobby, wbrew pozorom może przyczynić się do wielu ciekawych odkryć.

Hobbyści – amatorzy liczni są w niektórych dziedzinach nauki, np. botanika czy zoologia, przyczyniając się do ich rozwoju. Wyróżnia się kilka rodzajów hobby: artystyczne (malarstwo, rysowanie, gra na instrumencie, fotografia, taniec, śpiew, robótki ręczne), techniczne (modelarstwo, majsterkowanie), rekreacyjne (sport, łowienie ryb, zbieranie grzybów, polowanie, uprawianie działki), kolekcjonerstwo, czytanie książek, gry komputerowe.

http://alba-plus.com.pl/pl/pro/alby_kaplanskie.html Producent szat liturgicznych Haftina Atelier zaprasza do sklepu ornaty.pl fouette.pl

Właściwie każdą czynność, która w pewien sposób rozwija i daje przyjemność człowiekowi można nazwać hobby, pod warunkiem, że nie szkodzi ona drugiej osobie ani nie wywołuje innych negatywnych efektów.