Czym naprawdę zajmuje się informatyk

W dobie dzisiejszego rozwoju informatyki nie sposób nawet zliczyć rożnego rodzaju działań jakie obejmuje ta profesja. Stereotypowo informatyk zajmuje się wszystkim co związane z komputerami.

Rzeczywistość jest jednak nieco inna. Jest bowiem tyle różnych sfer w jakich informatycy mogą działać i rozwijać się, że w zasadzie czasami ciężko określić czym dokładnie się on zajmuje.

Oprogramowania informatyczne używa się obecnie w większości nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Dlatego w dziedzinie informatyki pojawia się więcej zagadnień i możliwości a także coraz nowszych nurtów, w których działają specjaliści w zakresie informatyki.

Ciężko zatem określić czy zajmuje się typowy czy stereotypowy informatyk. Nie ma już jak kiedyś informatyka od „wszystkiego” co związane z komputerem.

Dzisiaj każda specjalizacja jest bardzo rozbudowana i wymaga sporej nauki i praktyki. Przyszłość tej dziedziny natomiast nie wydaje się zwalniać swojego rozwoju, a co za tym idzie informatycy o różnych specjalizacjach będą mieli co robić.