Czym są start-upy?

Start-up jest firmą bądź organizacją, która została stworzona w celu odnalezienia właściwego modelu biznesowego, który pozwoliłby się jej dalej rozwijać i osiągać sukcesy. W ten sposób określa się głównie podmioty działające w branży nowych technologii.

Ich cechami charakterystycznymi są niskie koszty rozpoczęcia działalności, wysokie ryzyko oraz zasadniczo wyższy zysk niż w przypadku klasycznie powstających przedsiębiorstw. Start-upy zdają się być dość silnie powiązane z wirtualną rzeczywistością, a ich działalność często odbywa się głównie w Internecie.

Najsłynniejszym przykładem start-upu, który potem przerodził się w potężną korporację, jest portal społecznościowy Facebook. Z polskich firm warto wymienić chociażby portal Nasza Klasa, który jednak w ostatnim czasie nieco podupadł.

tanie zabawki hurtownia

Start-upy zdają się być wielką szansą dla młodych przedsiębiorców, którzy są pełni pasji, mają nowatorskie pomysły, ale brakuje im środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Na pewno warto inwestować w tego rodzaju przedsięwzięcia.