Dobierzmy kwiaty do naszego ogrodu

Zazwyczaj kwiaty wybieramy na zasadzie ich wyglądu. Patrzymy czy się nam one podobają, a jeśli tak, to je kupujemy, zwłaszcza jeśli są to kwiaty cięte albo w doniczkach. W takim przypadku istnieje spora szansa, że będziemy w stanie zapewnić im odpowiednie warunki do wzrostu, bo jeśli będą potrzebowały dużo słońca, to ustawimy je na najbardziej nasłonecznionym parapecie, a jeśli będą potrzebowały cienia, to z pewnością też takie miejsce znajdziemy w naszym domu.

Jednak trochę inaczej sprawa przedstawia się w przypadku kwiatów, które wybierzemy do ogrodu.

Nie tylko wygląd

Oczywiście jeśli zdecydowaliśmy, że w naszym ogrodzie powinny być kwiaty, to warto się zastanowić nad tym, jakie one mają być. Z jednej strony wiadomo, że wygląd jest ważny, bo mają być one ozdobą naszego ogrodu, poza tym każdy ma tam jakieś swoje ulubione propozycje.

Ale wybierając kwiaty do takiego miejsca, powinniśmy skupiać się przede wszystkim na tym, co one lubią, jakie warunki muszą mieć zapewnione, tak abyśmy mieli jak największą pewność, że się przyjmą w tym miejscu, które dla nich wyznaczyliśmy i że przez długi czas będą one cieszyły nasze oczy. Dlatego zanim przejdziemy do wybierania kwiatów, które mają się pojawić w naszym ogrodzie, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić jaką mamy w nim ziemię. Wówczas będziemy mogli wybrać takie rośliny, które lubią ziemię kwaśną albo takie, które lubią ziemię mało żyzną.

Im lepiej dopasujemy wybór roślin do podłoża, na którym będą miały rosnąć, tym większa jest szansa, że się tam utrzymają, a my będziemy mogli się cieszyć ich pięknem, bez konieczności nadmiernego zajmowania się nimi. Dlatego też wybierając kwiaty i krzewy do naszego ogrodu, powinniśmy sprawdzić czy będą się one znajdowały w miejscu nasłonecznionym czy w cieniu, tak abyśmy również pod tym kątem mogli je dopasować, jeśli chodzi o wybór roślin w konkretne miejsce naszego ogrodu.

Nie wszystkie się lubią

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nie wszystkie rośliny się lubią.

To oznacza, że są takie, które spokojnie będą mogły ze sobą egzystować, a nawet będziemy mogli patrzeć, jak nawzajem się wspierają do wzrostu, ale z drugiej strony są również takie rośliny, które będą się nawzajem zwalczały. One będą sobie podbierały składniki odżywcze, wodę, jedne będą próbowały wyrosnąć ponad drugie, aby odebrać im słońce. To oznacza, że zanim ostatecznie wybierzemy rośliny, które będą miały się znaleźć w naszym ogródku, powinniśmy sprawdzić czy będą się one wspomagały czy raczej zwalczały.

Jeśli to drugie, a bardzo nam zależy na tych roślinach, to powinniśmy sprawdzić, w jaki sposób możemy je posadzić, tak aby sobie jak najmniej przeszkadzały. Nie mniej tylko pamiętając o tym, że nie wszystkie rośliny się lubią, mamy szansę wybrać takie, które idealnie będą się uzupełniały w naszym ogrodzie. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, jakie rośliny są nam proponowane do naszego ogrodu, które podobają nam się wizualnie, a które będą do niego pasowały również pod względem potrzeb, jakie musimy spełnić, aby mogły one pięknie rosnąć.