Fenomen start-upów

Facebook to obecnie jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie i zarazem jedna z największych korporacji, która działa niemal we wszystkich istniejących państwach. Jak łatwo się domyślić, tak duży sukces przyniósł twórcom portalu ogromne zyski, które z każdym rokiem jeszcze się zwiększają. Co ciekawe, Facebook nie powstał w oparciu o potężny kapitał i nie został stworzony przez doświadczonych przedsiębiorców.

www.tokyo.net.pl

Jego założycielami byli młodzi ludzie, którzy po prostu mieli znakomity pomysł i nie bali się spróbować go zrealizować. Facebook na samym początku był start-upem, jakich w obecnych czasach powstaje całkiem sporo, a większość z nich jest silnie powiązana z Internetem. Nie jest to jedyny przykład start-upu, który odniósł tak spektakularny sukces.

Kolejną firmą mającą takie korzenie jest Google. W Polsce start-upami były chociażby GoldenLine i Nasza Klasa. Jak widać, branża nowych technologii daje ogromne szanse na zrealizowanie swoich marzeń młodym ludziom, którzy posiadają pasję i mają dobre pomysły.