Jak oddając stary telefon, możesz wspierać UNICEF?

Masz stary i już niepotrzebny telefon komórkowy? Oddając go do recyklingu w firmie EMC Europe, jednocześnie wesprzesz działalność UNICEF.

Jednym z inwestorów wspierających projekty UNICEF jest EMC Europe, międzynarodowa firma zajmująca się specjalistycznym recyklingiem telefonów komórkowych, laptopów i tabletów.

Dzięki współpracy między EMC Europe z UNICEF część zysku z recyklingu urządzeń elektronicznych wspiera projekty, których celem jest niesienie pomocy dzieciom na całym świecie. Oto kilka przykładów pokazujących, jakie efekty udaje się osiągnąć przy oddaniu konkretnej liczby urządzeń:

– 2 telefony komórkowe to zestaw sanitarny służący do gromadzenia, przechowywania oraz oczyszczania wody;

– 28 telefonów komórkowych to kontynuowanie nauki przynajmniej 40 dzieci – zestaw „Szkoła w Pudełku” pozwala na naukę w sytuacjach kryzysowych, kiedy z powodu klęski humanitarnej lub konfliktu dzieci nie mogą chodzić do szkoły. W zestawie znajdują się: książki, ołówki, gumki, nożyczki, tablica i zasilane energią słoneczną radio. Do tego alfabet, globus, linijki, ekierki, kreda;

– 235 telefonów komórkowych to zestaw dla położnej zapewniający przeprowadzenie porodu 50 dzieci. Zestaw zawiera leki, materiały medyczne oraz sprzęt do sterylizacji niezbędny na oddziale położniczym;

– 2450 telefonów komórkowych zapewnia 10 dużych namiotów, w których zostanie zorganizowana tymczasowa szkoła lub centrum zdrowia dla dzieci.