Meble dziecięce z atestami

Kiedy mamy w planach zakup mebli, zwracamy uwagę na wiele szczegółów. Jakość ich wykonania, kolor, wielkość, cenę. To wszystko jest oczywiście ważne, jednak musimy pamiętać, że przy produkcji mebli korzysta się z różnego rodzaju środków, a to oznacza, że musimy także się upewnić, że te, które zostały wykorzystane przy produkcji naszych mebli, nie będą szkodliwe ani dla nas, ani dla środowiska.

Sprawdzenie z jakich materiałów wykonane zostały meble i przede wszystkim jakimi farbami zostały pomalowane, będzie szczególnie ważne w przypadku wybierania mebli dla dzieci. Tym bardziej, że maluchy niejednokrotnie próbują gryźć meble, zwłaszcza jeśli jest to łóżko, a naszemu dziecku wyżynają się zęby.

Poświęćmy na to trochę czasu

Jeżeli jesteśmy na etapie wybierania mebli do pokoju dziecięcego, to z pewnością zależy nam na tym, aby były one odpowiednio dopasowane zarówno do wieku dziecka, jak i wystroju pokoju.

Szukamy mebli kolorowych, które będą przyciągały uwagę i będą idealnie prezentowały się w miejscu, które dla nich wyznaczyliśmy. Ale warto poświęcić trochę czasu na odszukanie informacji, czy meble, które najbardziej nam się podobają, mają odpowiednie atesty. To oznacza, że powinniśmy zobaczyć czy były w odpowiedni sposób badane, czy mają potwierdzenie, że do ich malowania nie zostały wykorzystane farby, które mogłyby zawierać w sobie niebezpieczne środki chemiczne, a więc być ogromnym zagrożeniem dla naszego dziecka.

Jeśli nie znajdziemy nigdzie takiej informacji, to zawsze możemy zapytać pracownika sklepu czy on takową posiada i czy mógłby nam pokazać niezbędne dokumenty. A jeśli tego nie mamy, to zawsze też możemy napisać z odpowiednim zapytaniem do producenta danych mebli.

Oni dobrze o tym wiedzą

Producenci mebli dziecięcych, dobrze zdają sobie sprawę z tego, że ludzie są coraz bardziej świadomi, jeśli chodzi o zagrożenia, jakie niosą ze sobą nieodpowiednie farby.

Dlatego też dokładają wszelkich starań, aby ich meble nie tylko się pięknie prezentowały, ale również żeby były wykonane z zachowaniem najlepszej jakości i wykorzystaniem najlepszych materiałów. To też sprawia, że wybierając się po meble dla dziecka, musimy mieć świadomość, że spotkamy się z naprawdę ogromną ofertą różnych produktów. Dlatego też powinniśmy stopniowo odrzucać te, które najmniej nam się podobają, które nie mają potrzebnych certyfikatów, tak aby ostatecznie zostały tylko te jedne, które spełniają wszystkie nasze oczekiwania.

Dodatkowo jeszcze trzeba podkreślić, że takie meble dziecięce powinny być solidne, ponieważ dzieci niejednokrotnie próbują się na nie wspinać. Zobaczmy jakie meble dziecięce najbardziej nam się podobają. Jednak pamiętajmy, że poza ceną i wyglądem, powinniśmy również zwracać szczególną uwagę na materiały, z których zostały wykonane, tak aby przekonać się, czy są one bezpieczne dla naszego dziecka.

Coraz więcej firm posiada tego typu atesty, więc nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem odpowiednich dokumentów.