Motoryzacja

W wielu krajach na całym świecie motoryzacja stanowi bardzo dobrze rozwijającą się gałąź gospodarki. Produkuje się bardzo dużo coraz to nowszych modeli aut osobowych, powstają też nowoczesne samochody ciężarowe używane później w przemyśle transportowym. Z taśm montażowych schodzi coraz więcej nowoczesnych autobusów, tramwajów, motocykli. Tak prężnie działająca dziedzina motoryzacyjna ma ogromny wpływ na to, że powstaje wciąż więcej warsztatów samochodowych. Współczesne technologie stosowane w produkcji aut mają duży wpływ na ich dobrą jakość, wytrzymałość i wydłużają czas ich eksploatacji.

Nic jednak nie jest wieczne i nawet w tych najnowszych pojazdach zdarzają się awarie. Wtedy to trafiają one do naprawczych warsztatów samochodowych. Tam mechanicy dysponują odpowiednimi urządzeniami, za pomocą których lokalizują przyczynę awarii. Nie zawsze mogą ją usunąć przy zastosowaniu skomputeryzowanych przyrządów. Sprawdzają się wówczas niezastąpione narzędzia ręczne używane w warsztatach od zawsze.

Dobrze wyposażony warsztat samochodowy dysponuje wieloma przydatnymi narzędziami, których ma bardzo dużo. Trudno zachować porządek przy takiej ilości drobnych przyrządów naprawczych, dlatego właściciele chętnie zakupują gotowe zestawy narzędziowe. Narzędzia są poukładane w twardych walizkach, posegregowane i to wymusza na pracownikach zachowanie ładu. W jednej walizce znajduje się czasami kilkadziesiąt elementów np. grzechotki, nasadki, przedłużki, końcówki nasadowe, różnego rodzaju klucze.

Gotowe zestawy narzędzi ręcznych pozwalają również na dokonywanie drobnych napraw poza warsztatem.