Na czym polega projekt „Firmy z sercem”?

Prowadzisz małą lub średnią firmę? Ty też możesz stać się partnerem UNICEF i pomagać dzieciom na całym świecie.

Gdy myślimy o tym, kto może zostać partnerem tak dużej organizacji jak UNICEF, na myśl przychodzą nam tylko wielcy inwestorzy, firmy o zasięgu globalnym. Okazuje się jednak, że UNICEF może wesprzeć także drobny przedsiębiorca. Z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach UNICEF stworzył projekt „Firmy z sercem”. Na tak zaszczytne miano może zapracować każdy, kto zdecyduje się dołączyć do programu.

Aby móc przystąpić do projektu „Firmy z sercem”, inwestor musi wpłacić na konto UNICEF darowiznę w wysokości 3, 5 lub 10 tysięcy złotych (lub wyższej kwoty). Środki te zostają przekazane na zakup środków dla dzieci z krajów trzeciego świata, np. za 3 tysiące złotych można kupić 25 zestawów odżywczej pasty Plumpy’nut i 16 zestawów mleka terapeutycznego. Za 5 tysięcy złotych można kupić 12 zestawów uzdatniających wodę oraz 14 zestawów emergency (m.in. tabletki uzdatniające wodę). Z kolei 10 tysięcy złotych pozwoli kupić duży namiot UNICEF i 5 zestawów „Szkół w pudełku”.

Inwestor, który dołączy do programu, ma prawo w swoich działaniach marketingowych prezentować się jako jedna z „Firm z sercem”.