Projekty UNICEF wspierane przez Procter&Gamble

Od 2006 r. działania UNICEF wspiera znany producent pieluch Pampers.

Projekty UNICEF są realizowane dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu wielu inwestorów. Jednym z partnerów organizacji o zasięgu globalnym jest Procter&Gamble, firma produkująca m.in. pieluchy marki Pampers.

Współpraca rozpoczęła się w 2006 r. w Wielkiej Brytanii od akcji „1 paczka = 1 szczepionka”, która zresztą jest kontynuowana do dnia dzisiejszego. Polega na tym, że klient kupując jedną paczkę pieluszek lub chusteczek Pampers, funduje jedną szczepionkę chroniącą życie malucha i jego mamy przed tężcem noworodkowym w krajach, gdzie ryzyko zarażenia tą chorobą jest szczególnie duże.

Sprzedajemy ornaty http://ornaty.pl/pol_m_Szaty-Liturgiczne_Ornaty-227.html każdy ornat pieknie haftowany

Do tej pory dzięki temu projektowi udało się zebrać środki finansowe pozwalające na zakup 300 milionów szczepionek przeciwtężcowych. Pomogą one ochronić 100 milionów mam i dzieci na całym świecie.

W Polsce współpraca UNICEF i z Proctor&Gamble trwa od 2008 roku. Oprócz pomocy przekazanej na rzecz programu walki z tężcem noworodkowym firma wsparła również bieżące projekty pomocy dzieciom prowadzone przez UNICEF Polska.