Projekty UNICEF wspierane przez Procter&Gamble

Od 2006 r. działania UNICEF wspiera znany producent pieluch Pampers.

Projekty UNICEF są realizowane dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu wielu inwestorów. Jednym z partnerów organizacji o zasięgu globalnym jest Procter&Gamble, firma produkująca m.in. pieluchy marki Pampers.

Współpraca rozpoczęła się w 2006 r. w Wielkiej Brytanii od akcji „1 paczka = 1 szczepionka”, która zresztą jest kontynuowana do dnia dzisiejszego. Polega na tym, że klient kupując jedną paczkę pieluszek lub chusteczek Pampers, funduje jedną szczepionkę chroniącą życie malucha i jego mamy przed tężcem noworodkowym w krajach, gdzie ryzyko zarażenia tą chorobą jest szczególnie duże.

Do tej pory dzięki temu projektowi udało się zebrać środki finansowe pozwalające na zakup 300 milionów szczepionek przeciwtężcowych. Pomogą one ochronić 100 milionów mam i dzieci na całym świecie.

W Polsce współpraca UNICEF i z Proctor&Gamble trwa od 2008 roku. Oprócz pomocy przekazanej na rzecz programu walki z tężcem noworodkowym firma wsparła również bieżące projekty pomocy dzieciom prowadzone przez UNICEF Polska.