Remontujemy mieszkanie – ściany, podłogi

Podczas remontu naszego mieszkania zmienimy glazurę w łazience, bo w starej popękały niektóre kafelki, nie podoba nam się już jej kolor. Koniecznie trzeba będzie skuć glazurę i do tego użyjemy młotowiertarki z opcją podkuwania, która bardzo nam ułatwi pracę również przy zdejmowaniu terakoty podłogowej. Jest narzędziem zwiększającym bardzo wydajność pracy, ma elektronicznie sterowaną prędkość obrotową i wmontowany ogranicznik głębokości wiercenia. Nie musimy się więc obawiać, że podczas pracy zatrzemy urządzenie lub zniszczymy ściany, robiąc w nich dziury.

Już po usunięciu wszystkich płytek łazienkowych koniecznie będziemy musieli wyrównać powietrznię ścian w pomieszczeniu. Do tego przyda się z pewnością ręczna szlifierka, która przyspieszy proces oczyszczania ścian i sufitu. W łazience będziemy zakładać nowe płytki na podłodze i na ścianach. Wybraliśmy w tym celu płytki gresowe, które są znacznie odporniejsze niż te stare glazurowane.

Charakteryzują się większą wytrzymałością mechaniczną, nie ulegają szybko zniszczeniu. Praca przy nich jest trochę trudniejsza, bo są twardsze i grubsze, wymaga zastosowania narzędzi elektrycznych do ich obróbki. A przycinania może być dość dużo zwłaszcza przy wykończaniu krawędzi. W elektronarzędziach używanych do obróbki gresu koniecznie będziemy musieli zastosować końcówki robocze z nasypem diamentowym.

Po ułożeniu kafelków pozostanie już tylko dokładne wymalowanie sufitu i wyposażenie łazienki w nową armaturę i meble.