Ślusarstwo

Bardzo dużo narzędzi ręcznych używa się w tym zawodzie, ponieważ ślusarze wykonują wiele prac w metalu, naprawiają różne urządzenia techniczne. Jak w każdej profesji, i tutaj zaszły duże zmiany na skutek dynamicznego rozwoju. Teraz ślusarze korzystają chętnie z takich urządzeń, które choć trochę ułatwiają pracę.

Używają tak bardzo rozpowszechnionych i przydatnych dziś wszędzie elektronarzędzi jak np. spawarka elektryczna. Przy charakterze ich pracy przydają się też inne, bo przecież wszystkie wiercenia, rozwiercania czy przebijanie łatwiej wykonać za pomocą wiertarki elektrycznej.

Wymieniając jej końcówki można również pogłębiać jakieś niewielkie otwory. Profesjonalne warsztaty ślusarskie mają cały park maszynowy, który pozwala wykonać wiele prac o różnym charakterze np. gwintowanie, skręcanie, nitowanie, cięcie w metalu, spawanie, naprawianie narzędzi i maszyn.

Do tych zadań potrzebują właśnie wysokiej jakości sprzętu i wielu elektronarzędzi. Takie narzędzia warto gromadzić w zestawach składających się z podstawowej części roboczej i osprzętu do niej. Osprzęt to bardzo szeroka gama dodatkowych elementów możliwych do zamontowania w celu zmiany funkcji narzędzia.

Tych zamiennych części jest dużo i możliwe jest np. wiercenie otworów za pomocą wiertarki, ale również wkręcanie i wykręcanie śrub. Zestawy narzędzi z bogatym osprzętem są bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Ślusarze mogą pracować nie tylko w warsztacie, ale też prowadzić działalność usługową i być bardzo mobilną firmą funkcjonującą w terenie.