System wykrywania i generowania mowy

W ostatnich latach sztuczna inteligencja zaczyna mieć coraz większe zastosowanie w naszym życiu, bowiem oprócz opisanych wcześniej rozwiązań stosowanych w informatyce, mamy jeszcze do czynienia z wieloma jej zastosowaniami. Chociażby możliwość podłączenia automatycznego odkurzacza, system wykrywania twarzy w aparacie fotograficznym, czy uruchamianie urządzeń przy pomocy głosu.

Właśnie sam głos staje się współcześnie numerem jeden w najnowszych technologiach. System ten zdecydowanie ułatwia nam funkcjonowanie, przyspiesza wiele czynności, a także wspomaga obsługę urządzeń.

Już dzisiaj wiele z nich może być uruchomionych przy zastosowaniu naszej komendy głosowej. Jednak proste „włącz”, czy „wyłącz: to jeszcze nic wielkiego w porównaniu z najnowszym odkryciem, jakim jest zadawanie pytań skierowanych do telefonu komórkowego.

Jest w stanie również funkcją głosową odpowiedzieć na wszystko, co nas interesuje. Jest to możliwe dzięki przetwarzaniu w zaskakującym tempie danych i w przeciągu kilku sekund dokonania ich analizy i przesłania odpowiedzi.