Technologia informacyjna

Technologia informacyjna w skrócie IT odnosząca się do środków przetwarzania informacji jest połączeniem informatyki i telekomunikacji obejmuje również sprzęt oraz niezbędne oprogramowanie.

Jest to dziedzina, w której najczęściej spotykamy się ze start-upami to właśnie od nich zaczęła się ich działalność, jako innowacyjny twór.

Dziś komputer nie jest niczym nowym, chociaż kiedyś zajmował całe pomieszczenie dziś jego rozmiary są niewielkie zmieniły swój wygląd nie tylko komputery stacjonarne, ale są również przenośne laptopy a te coraz częściej stają się notebookami, ultrabookami, tabletami nie wspominając o telefonach komórkowych, które stały się również mniejszymi komputerami zawierają po prostu wszystko.

Postęp technologii jest tak szybki, że nawet nie zauważamy tego jak z dnia na dzień nasze urządzenia przechodzą metamorfozę, podobnie jest z resztą z oprogramowaniem, które ma wykluczać niechciane wirusy i pozwalać na pracę nawet na najmniejszym sprzęcie na przykład telefonie – dziś smartfon.