Unijne wsparcie dla start-upów

Każdy z nas może mieć nieco inne zdanie o Unii Europejskiej i polskiej obecności w jej strukturach. Nie możemy jednak nie dostrzegać plusów przynależności do wspólnoty, wśród których możemy wymienić chociażby wsparcie, jakie Unia daje polskim przedsiębiorcom.

Jednym z najnowszych pomysłów na ożywienie naszej gospodarki jest inicjatywa Jeremie, którą najpierw testowano w Wielkopolsce, aby potem wprowadzić ją również w innych częściach kraju. Jeremie to system pożyczek skierowany głównie do start-upów.

Pieniądze przekazuje się tutaj nowopowstałym firmom lub nawet osobom, które dopiero planują otworzenie własnej działalności. Celem jest wsparcie podmiotów gospodarczych na starcie, kiedy nie przynoszą one jeszcze większych dochodów.

Pożyczki w ramach inicjatywy Jeremie mają następujące zalety: niskie oprocentowanie, niewielki wkład własny, dopuszczalny okres karencji czy też elastyczność form zabezpieczenia. Zdaje się, że żaden komercyjny bank nie jest w stanie zaproponować przedsiębiorcom lepszej oferty.