Wsparcie dla UNICEF od IKEA

Jedną z najbardziej znanych firm stale współpracujących z UNICEF jest IKEA.

sprzedaż importer zabawek z Chin

Pomoc ze strony UNICEF, która dociera do dzieci w najdalszych zakątkach świata, nie byłaby możliwa bez hojnego wsparcia ze strony inwestorów. Największym partnerem korporacyjnym UNICEF jest znana szwedzka firma IKEA, która wsparcie dla projektów ratujących dzieci przekazuje już od lat 80. Na początku firma jedynie kupowała karty charytatywne, ale od 2000 r. jest stałym partnerem UNICEF. Szacuje się, że łącznie IKEA udzieliła pomocy UNICEF rzędu 190 milionów dolarów.

Początkowo współpraca UNICEF z IKEA dotyczyła projektu zwalczania przymusowej pracy dzieci. Wspólnie opracowano kod postępowania i zasad współpracy z podwykonawcami tak, aby prawa dzieci były zawsze przestrzegane.

Od ponad 10 lat IKEA wspiera projekty UNICEF, przekazując wsparcie finansowe i rzeczowe na konkretne programy, kupując karty charytatywne UNICEF oraz promując działalność UNICEF wśród pracowników i klientów sklepów sieci na całym świecie.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych akcji jest kampania „1 euro to majątek”, w której 1 euro z każdej zakupionej przez klientów pluszowej zabawki dla niemowląt w sklepach IKEA zasila konto programów edukacyjnych UNICEF i „Save the Children”.