Życie uzależnione od technologii

Współczesny świat został już opanowany całkowicie przez innowacyjne rozwiązania oraz technologie. Na każdym kroku naszego życia od samego rana do wieczora korzystamy z nich nawet nie zdając sobie sprawy, jakby to mogło być bez nich.

Wstajesz rano budzi cię oczywiście budzik, zapach świeżego chleba, który właśnie się upiekł w zaprogramowanym na czas robocie. Poranna toaleta, myjemy zęby elektryczną szczoteczką, śniadanie parówki podgrzane w mikrofalówce, kawa robi się tylko poprzez naciśniecie przycisku.

Wychodzimy z domu klikamy guzik na pilocie zamykają się wszystkie rolety na oknach, otwiera się garaż, a my odjeżdżamy wyposażonym w jeszcze bardziej nowoczesne urządzenia samochodem. Dalej nie trzeba chyba wymieniać, wspominanych komputerowych innowacji, które wykorzystujemy w naszej pracy.

Czas wolny również wypełnia nas sama technologia. Wystarczy tylko pomyśleć, co przeżywamy, gdy przez przypadek nie zabierzemy telefonu komórkowego, czujemy się, jak bez ręki i nie potrafimy się na niczym skupić.